Podczas równocześnie odbytej premiery w Nowym Jorku i Seulu LG przedstawiło najnowszy dodatek do swojej flagowej linii G. LG G7 ThinQ może pochwalić się eleganckim wzornictwem, wyjątkowym ekranem oraz dedykowanym wsparciem dla funkcjonalności AI.

LG G7 ThinQ: wygląd

Najbardziej zauważalnym elementem designu G7 będzie oczywiście popularne w tym roku „wcięcie” u góry ekranu. Cała górna krawędź wyświetlacza, zakończona zaokrąglonymi rogami, jest przez LG określana jako „New Second Screen” – „nowy drugi ekran”. Można będzie ustawić czarne tło, dzięki czemu wcięcie jest niezauważalne, a reszta panelu służy jako przestrzeń dla wyświetlania powiadomień i godziny.

Zarówno przedni, jak i tylny panel zostały pokryte wzmacnianym szkłem Gorilla Glass 5. Na „plecach” urządzenia znajdziemy pionowo ułożony podwójny aparat – standardowy obiektyw połączono z szerokokątnym, podobnie jak w innych smartfonach z LG stosujących podwójne aparaty. Smartfon posiada certyfikat IP68, co oznacza, że jest odporny na pył i wodę.

Ekran

Wyświetlacz jest jednym z najciekawszych elementów G7 ThinQ. Jego przekątna wynosi 6,1 cala, a rozdzielczość to aż 3120 na 1440 pikseli, co daje gęstość pikseli na poziomie 564 punktów na cal. Jasność ekranu LG G7 ThinQ wynosi aż 1 000 nitów, co czyni go jednym z najlepszych pod tym względem urządzeń na rynku. Choć ostatni z flagowych modeli LG, V30, korzystał z panelu OLED, w przypadku G7 zdecydowano się na LCD IPS.

Aparat

Konfiguracja głównych aparatów jest podobna jak w przypadku LG V30. Obydwa obiektywy mają rozdzielczość 16 megapikseli, a obok standardowej matrycy pojawia się dodatkowa, szerokokątna z kątem widzenia 107 stopni. Rozdzielczość przedniego aparatu wynosi 8 MP.

Jeśli chodzi o aparat, w przypadku G7 LG postawiło bardziej na rozwijanie oprogramowania niż sprzętu. Aplikacja do robienia zdjęć została wyposażona w tryb AI CAM, który jest w stanie rozpoznawać obiekty i scenerie. Zdjęcia są analizowane pod kątem zawartości, dzięki czemu smartfon automatycznie dostosowuje ustawienia. Dla przykładu, podczas fotografowania dokumentu zwiększone zostaną kontrast oraz ostrość, co da większą czytelność, a np. zdjęcie kwiatów będzie mieć automatycznie żywsze kolory.

Podzespoły: w końcu flagowiec LG bez kompromisów

Choć koreański producent jest znany z umieszczania stosunkowo słabych procesorów w swoich flagowcach, w tym roku sprawa ta wygląda dużo lepiej. LG zamontowało w G7 najmocniejszy spośród obecnie dostępnych procesorów, czyli 8-rdzeniowego Snapdragona 845. Smartfon będzie sprzedawany w dwóch wariantach, różniących się ilością pamięci: 4 GB RAM + 64 GB ROM lub 6 GB RAM + 128 GB ROM. Pojemność baterii wyniesie 3 000 mAh. Choć akumulator G7 jest nieco mniejszy niż u poprzednika G6, jego żywotność pozostanie na podobnym poziomie dzięki większej energooszczędności procesora.

Cena i dostępność

LG G7 ThinQ pojawi się najpierw w swojej ojczyźnie, czyli Korei Południowej. Następnie powoli będzie trafiać do kolejnych rynków, zaczynając od Ameryki Północnej oraz Europy. Na razie nie znamy oficjalnych cen w Polsce, jednak powinny wynosić ok. 3 500 zł za model z 4 GB pamięci RAM oraz ok. 4 000 zł za wersję z 6 GB RAM-u.

Źródło: LG